Book Now

Wycieczka do Białowieży

Wycieczka do Białowieży z Warszawy

Białowieża jest to najstarszy park narodowy w Polsce oraz jeden z najstarszych w Europie. Jako jedyny polski obiekt przyrodniczy - wpisany został przez UNESCO na listę Światowego Dziedzictwa.

Główną atrakcją Białowieskiego Parku Narodowego jest Rezerwat Pokazowy Żubrów.
Żubr – symbol Parku, to największy ssak lądowy Europy. Obecnie w Puszczy Białowieskiej żyje najliczniejsza populacja wolnościowa żubra na świecie i liczy ona ok. 500 osobników.

Dzięki sieci szlaków turystycznych, ścieżek edukacyjnych, można dotrzeć do najbardziej urokliwych puszczańskich zakątków. Obszar Parku interesujący jest pod względem historycznym i kulturowym. W miejscu, gdzie od stuleci żyją obok siebie różne narodowości, wytworzył się specyficzny klimat gdzie kultura polska, białoruska i ukraińska stworzyły niespotykaną kompozycję, która zachwyca dialektem, zwyczajami, architekturą.

Na terenie tego obszaru znajduje się jeden z najcenniejszych kompleksów leśnych w Europie - Puszcza Białowieska, ostatni naturalny las nizinny. Jej centralnym miejscem jest Park Pałacowy, gdzie zlokalizowany był dwór myśliwski, pałac carski, a obecnie jest siedziba Białowieskiego Parku Narodowego.

Na jego terenie mieści się m.in. najstarszy budynek w Białowieży – drewniany dworek z 1845 r. oraz najstarszy zabytek w Białowieży – obelisk z piaskowca, upamiętniający polowanie Augusta III Sasa w 1752 r. W Parku Pałacowym znajduje się zespół zabytkowych budynków historycznych.

Białowieża to miejsce, w którym każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. Warto wybrać się z nami na spotkanie z naturą, aby zobaczyć najbardziej malownicze zakątki tego regionu.

PlayPause
previous arrownext arrow
Slider
DODATKOWE INFORMACJE:
  • sugerowana godzina wyjazdu: 8:00
  • czas trwania wycieczki: 12 godzin
  • zwiedzanie w językach: angielski, rosyjski, niemiecki, włoski, francuski, hiszpański
  • cena za wycieczkę* dotyczą ceny za jedną osobę
CENA PLN
ZA OSOBĘ
1 OSOBA 2 OSOBY 3 OSOBY 4 OSOBY 5 OSÓB 6 OSÓB
1800 950 650 550 450 400
ŚRODEK
TRANSPORTU

*CENA ZAWIERA:

  • bilety wstępu do Parku Białowieskiego i Rezerwatu pokazowego Żubra
  • opiekę anglojęzycznego przewodnika na obszarze ochrony ścisłej Białowieskiego Parku Narodowego. Przewodnik w innym języku na życzenie za dodatkową opłatą w wysokości 100 PLN
  • przejazd samochodem wysokiej klasy z anglojęzycznym kierowcą
  • wodę dla pasażerów
  • dostęp do internetu Wi Fi w pojeździe
  • dla grup większych niż 6 osób usługa wyceniana jest indywidualnie