Wycieczka do Łodzi
Wycieczka do Łodzi z Warszawy
Łódź to niezwykłe miasto, położone w centralnej Polsce zaledwie 90 minut jazdy od Warszawy, przy skrzyżowaniu najważniejszych autostrad, a także największych magistral kolejowych. Pierwsze wzmianki o osadzie pochodzą już z XII wieku, jednak największy rozwój miał miejsce w XIX w. kiedy gród stał się prawdziwą potęgą, do tego stopnia, by urosnąć do miana drugiej - co do wielkości - metropolii w Polsce, a także jednej z najbogatszych.
We wspomnianym XIX wieku w mieście Łodzi znaczący wpływ na rozwój miały liczne nowo-otwierające się fabryki włókiennicze, a co za tym idzie - piękne pałace ich właścicieli. Najbardziej znanym i zamożnym z nich był Izrael Poznański, którego rezydencję możemy podziwiać w samym centrum miasta. Na terenie jednej z dawnych fabryk włókienniczych mieści się dziś Manufaktura - największy kompleks handlowo – usługowo – rozrywkowy w Polsce. Poza licznymi sklepami i restauracjami znajduje się tam również oddział Muzeum Sztuki Ms2 – posiadający jedną z najbogatszych kolekcji sztuki XX i XXI wieku w Europie.
Łódź była na tyle bogata, że działała jak magnez dla inwestorów. Przyczyniło się to do tego, że w okresie świetności - spotkać można tu było przedstawicieli czterech nacji: Polaków, Niemców, Żydów i Rosjan, których obecność widać bardzo dobrze w architekturze miejskiej. Przyjezdni doprowadzili do tego, że Łódź zaczęto nazywać „Miastem Czterech Kultur”. Od 2010 roku odbywa się festiwal „Łódź Czterech Kultur”.
Długa na pond 4,2 kilometra ulica Piotrkowska wyznacza centrum miasta, to tutaj najlepiej czuje się klimat tego post-industrialnego miasta. Piotrkowska należy do najdłuższych deptaków całej Europy, staje w jednym rzędzie z najbardziej znanymi i prestiżowymi bulwarami jak Aleje Pól Elizejskich w Paryżu, czy Newski Prospekt w Petersburgu.
DODATKOWE INFORMACJE:
- sugerowana godzina wyjazdu: 9:00
- czas trwania wycieczki: 8 godzin
- zwiedzanie w języku angielskim
- cena za wycieczkę* dotyczy kosztu za jedną osobę i jest podana w polskich złotych
- możliwość płatności w walucie obcej (€, £, $) po aktualnym kursie NBP
CENA PLN ZA OSOBĘ |
1 OSOBA | 2 OSOBY | 3 OSOBY | 4 OSOBY | 5 OSÓB | 6 OSÓB |
2400 | 1400 | 900 | 750 | 650 | 550 | |
ŚRODEK TRANSPORTU |
*CENA ZAWIERA:
- opiekę anglojęzycznego przewodnika do 4 godzin
- przejazd samochodem wysokiej klasy z anglojęzycznym kierowcą
- wodę dla pasażerów
- WiFi na pokładzie samochodu
- ubezpieczenie pasażerów
- dla grup większych niż 6 osób usługa wyceniana jest indywidualnie
- Cena nie zawiera podatku VAT
Wycieczka do Majdanka z Warszawy
Niemiecki obóz koncentracyjny w Lublinie, nazywany potocznie Majdankiem, powstał na mocy decyzji Heinricha Himmlera. Budowany od jesieni 1941 roku obóz nosił początkowo nazwę Kriegsgefangenenlager der Waffen SS Lublin – obóz dla jeńców wojennych, zaś w lutym 1943 roku został przemianowany na Konzentrationslager Lublin – obóz koncentracyjny. Majdanek funkcjonował od października 1941 roku do lipca 1944 roku. Początkowo osadzano tu jedynie mężczyzn, w tym od stycznia 1943 roku polskich więźniów politycznych.
Wycieczka do Treblinki z Warszawy
Obóz zagłady w Treblince został stworzony na rozkaz Reichsführera SS Heinricha Himmlera w 1942 roku. Jednak już od 1940 roku w północnej części Dystryktu Warszawskiego funkcjonował obóz karny dla ludności polskiej („Treblinka I”), który w roku 1941 został przekształcony w obóz pracy.
Wycieczka do Krakowa z Warszawy
Kraków to jedno z najpiękniejszych polskich miast, z tradycją sięgającą ponad 1000 lat wstecz. Każdy, kto był chociaż raz w tym mieście, nie zapomni wrażenia, jakie zostawia tamtejszy klimat starych murów zamkowych, wzgórze na Wawelu z jaskinią smoka, rozciągające się tuż nad leniwie płynącą Wisłą, urokliwy rynek z przepięknym Kościołem Mariackim i mnóstwo zadbanej zieleni.
Wycieczka do Krakowa i Oświęcimia z Warszawy
Będąc w Krakowie nie sposób nie wybrać się do oddalonego o 70 kilometrów Oświęcimia gdzie mieści się Obóz koncentracyjny Auschwitz – Birkenau. Obóz wpisany został w 1979 roku na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, jako miejsce związane z holocaustem i masowym ludobójstwem. Założony jako obóz pracy stał się miejscem terroru i eksterminacji.
Wycieczka do Wilczego Szańca z Warszawy
W samym sercu Mazur na północy Polski znajdują się porośnięte lasem ruiny kwatery głównej Adolfa Hitlera. Budowana w latach 1940-44 w Gierłoży, przyciąga mrocznym klimatem oraz przestrogą zawartą w rozbitych budowlach. Hitler nadał jej nazwę „Wilczy Szaniec” w nawiązaniu do swojego pseudonimu „Her Wolf”, którym podpisywał artykuły pisane w latach dwudziestych.
Wycieczka do Wrocławia z Warszawy
Wrocław to historyczna stolica Śląska, jedno z największych i najstarszych miast w Polsce, położone po obu stronach środkowej Odry, na Nizinie Śląskiej. Przed II wojną światową w mieście istniały 303 mosty, obecnie pozostało ich około 220. W pierwszych latach powojennych w ramach hasła "cała Polska odbudowuje stolicę" stał się - jak pozostałe miasta ziem odzyskanych - miejscem rabunku organizowanego przez państwo.
Wycieczka do Torunia z Warszawy
Toruń, w przeciwieństwie do Warszawy, Gdańska czy innych historycznych miast, nie doznał zniszczeń w czasie II wojny światowej i dlatego jego światowej rangi dziedzictwo jest autentyczne. Miasto ma do zaoferowania wiele walorów historycznych, artystycznych i architektonicznych, uznanych za wysokiej klasy wartość historyczną.
Wycieczka do Kazimierza Dolnego z Warszawy
Kazimierz Dolny jest jednym z najcenniejszych i najbardziej urokliwych miejsc w Polsce. Miejscowość ta znana jest ze swojego powiązania ze sztuką i artystami. Wielu malarzy ma tu swoje galerie, pracownie, odbywają się tu również plenery malarskie. Wyjątkowość Kazimierza opiera się głównie na bogactwie kulturowym, na tradycji malarskiej, literackiej i twórczej.