Book Now

Wycieczki

Wycieczki z Warszawy i KrakowaPoznaj tajniki naszej kultury, odkryj ciekawe miejsca, spróbuj naszej kuchni…

Polska, państwo w samym sercu Europy, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, zamieszkana jest przez prawie 38,5 miliona ludzi, co pozwala na zajęcie 8 miejsca w Europie pod względem wielkości. Ponad 2 miliony Polaków mieszka poza granicami kraju. Podstawowa jednostka monetarna w Polsce to złoty, który dzieli się na 100 groszy. Jesteśmy członkami Unii Europejskiej od 1 maja 2004.

W Polsce odnajdujemy: od gór o charakterze alpejskim, przez szerokie piaszczyste plaże, krainę jezior i lasów, po zabytki światowej klasy. Nasz kraj należy do państw o bogatej historii i tradycji chrześcijańskiej.

Warszawa - stolica Polski, to najważniejszy ośrodek polityczny, kulturowy, naukowy oraz gospodarczy. Przed II Wojną Światową nazywana była „Paryżem Wschodu”. W czasie II wojny światowej miasto zostało zrównane z ziemią niemal w całości, ocalało jedynie 15% zabytkowego centrum Warszawy. Obecnie Warszawa jest największym i najszybciej rozwijającym się miastem w kraju. To nie tylko ogromna metropolia, ale także miasto otwarte i przyjazne, które ma wiele do zaoferowania turystom.

Sprawdź nasze jednodniowe wycieczki z Warszawy poniżej

Kraków – stolica Polski do 1795 roku, dziś urokliwe miasto uwielbiane i często wybierane na cel turystycznych wycieczek. Położenie Krakowa sprawia, że jest on bazą dla wycieczek w polskie góry, czy wypadów do malowniczej Jury Krakowsko-Częstochowskiej. W samym mieście podziwiać można Rynek Główny z kościołem Mariackim, Sukiennice, wieżę ratuszową i liczne zabytkowe kamienice. Będąc w Krakowie nie sposób pominąć Zamek Królewski oraz Katedrę na Wawelu. Na arenie międzynarodowej Kraków postrzegany jest jako „duchowe i naukowe serce Polski”.

Sprawdź nasze jednodniowe wycieczki z Krakowa poniżej

Polaków charakteryzuje patriotyzm, przywiązanie do tradycji oraz gościnność. Posługujemy się językiem polskim, który z uwagi na trudne do wymówienia głoski „ch”, „ć”, „ś” czy „szcz”, nie ułatwia obcokrajowcom nauki i stanowi dla nich duże wyzwanie.

Kuchnia Polska jest jedną z najlepszych w Europie! Obowiązkowym daniem obiadowym w każdym polskim domu i restauracji jest gorąca zupa. Do tradycyjnych zup należy zaliczyć: rosół, żurek czy czerwony barszcz. Narodową potrawą - daniem głównym Polaków jest bigos z kiszonej kapusty oraz gołąbki. Polska kuchnia słynie także ze znakomitych pierogów. W południowej części kraju - górach z kolei przysmak stanowi tradycyjny ser - oscypek oraz zupa kwaśnica. Na wschodzie kraju - region Podlasie produkuje się tradycyjną polską wódkę znaną na całym świecie żubrówkę, której nieodzownym elementem i znakiem rozpoznawczym jest źdźbło trawy z Puszczy Białowieskiej w butelce.

Daj się porwać w niezwykłą podróż po Polsce!

Wybierz skąd chcesz wyruszyć. Kliknij nazwę miasta aby rozpocząć planowanie wycieczki.