Book Now

Wycieczka do Krakowa

Wycieczka do Krakowa z Warszawy

Kraków to jedno z najpiękniejszych polskich miast, z tradycją sięgającą ponad 1000 lat wstecz. Każdy, kto był chociaż raz w tym mieście, nie zapomni wrażenia, jakie zostawia tamtejszy klimat starych murów zamkowych, wzgórze na Wawelu z jaskinią smoka, rozciągające się tuż nad leniwie płynącą Wisłą, urokliwy rynek z przepięknym Kościołem Mariackim i mnóstwo zadbanej zieleni.
Wawel to miejsce bardzo specyficzne, pozostające symbolem łączącym naród od pokoleń.

Nie ma w Polsce drugiego tak charakterystycznego obiektu i chociaż stolicą od 400 lat jest Warszawa, w umysłach rodaków to właśnie Wawel jest symbolem władzy królewskiej i świadkiem kształtowania się polskości. Górujący nad miastem, spoglądający z wapiennego wzgórza, reprezentuje siłę i znaczenie kraju w czasach jego największej świetności. Zamek początkowo miał postać drewnianą, a jego kamienne mury zaczęto wznosić w XI wieku, rozpoczynając od Rotundy Najświętszej Marii Panny, czyli obecnej zamkowej kaplicy. Przez kilka stuleci kamienne mury zastępowały drewniane, a po pożarze w XV wieku przebudowano zamek na Wawelu całkowicie. Dziś można podziwiać jego baszty: Sandomierską, Senatorską, Złodziejską, Herbową i Wazów, Wieżę Sobieskiego, czy Kryptę Leonarda.

W Krakowie jest ponad 120 kościołów, a większość to obiekty zabytkowe, liczące setki lat. Poza Kościołem Mariackim na Rynku Głównym zachwycają XIV-wieczne budowle, Kościół Bożego Ciała, Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej i św. Małgorzaty, Katedra św. Wacława i św. Stanisława, szereg kościołów z XI wieku i tych starszych, już po przeniesieniu stolicy. Samo centrum miasta to oczywiście najważniejszy i największy plac, czyli Rynek Główny. To tutaj można podziwiać słynne Sukiennice, Kościół Mariacki, wieżę ratuszową, kościół św. Wojciecha i około 40 średniowiecznych kamienic. Na szczególną uwagę zasługują Sukiennice, które były pierwszym w historii miasta centrum handlowym. Nazwa pochodzi od kramów sukiennych, wybudowanych na polecenie Władysława Wstydliwego jako szereg kamiennych konstrukcji oddzielonych uliczkami. Dzisiejszą postać obiekt zyskał po odbudowie w XVI wieku, a ówczesny architekt nadał mu bardziej artystyczny wygląd, dodając arkadową attykę i maszkarony. Uzupełnieniem głównego placu Krakowa jest Mały Rynek z szeregiem zabytkowych budynków. Miasto otaczają jeszcze resztki murów obronnych, wśród których widnieje Barbakan. Jest tu również słynna Brama Floriańska oraz kilka zachowanych baszt.

PlayPause
previous arrownext arrow
Slider
DODATKOWE INFORMACJE:
 • sugerowana godzina wyjazdu: 8:00
 • czas trwania wycieczki: 12 godzin
 • zwiedzanie w językach: angielskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim, rosyjskim i włoskim
 • cena za wycieczkę* dotyczy kosztu za jedną osobę i jest podana w polskich złotych
 • możliwość płatności w walucie obcej (€, £ , $) po aktualnym kursie NBP
CENA PLN
ZA OSOBĘ
1 OSOBA 2 OSOBY 3 OSOBY 4 OSOBY 5 OSÓB 6 OSÓB
3000 1600 1100 850 700 600
ŚRODEK
TRANSPORTU

*CENA ZAWIERA:

 • opiekę anglojęzycznego przewodnika w trakcie zwiedzania w Krakowie. Przewodnik w innym języku (dostępne zwiedzanie w języku francuskim, hiszpańskim, niemieckim, rosyjskim i włoskim) na życzenie Klienta, za dodatkową opłatą w wysokości 250 PLN
 • przejazd samochodem wysokiej klasy z anglojęzycznym kierowcą
 • wodę dla pasażerów
 • WiFi na pokładzie samochodu
 • ubezpieczenie pasażerów
 • dla grup większych niż 6 osób usługa wyceniana jest indywidualnie
 • Cena nie zawiera podatku VAT