Book Now

Wycieczka do Wieliczki

Wycieczka do Wieliczki z Krakowa

Będąc w Krakowie, warto skorzystać z okazji i wybrać się do oddalonej o 15 kilometrów Wieliczki, aby zobaczyć jedną z najchętniej wybieranych atrakcji turystycznych w Polsce - Kopalnię Soli. Jest to jedyny obiekt górniczy na świecie czynny bez przerwy od średniowiecza do chwili obecnej. Wielicka kopalnia liczy 9 poziomów, z których pierwszy sięga na głębokość 64 metrów, zaś ostatni leży 327 metrów pod powierzchnią ziemi.

Po pokonaniu ponad 800 schodów i zejściu na głębokość 135 metrów wkraczamy do niesamowitego świata wykonanego z soli. Do najbardziej znanych atrakcji należą: Kaplica św. Kingi z fantastycznymi rzeźbami wykonanymi z soli, jeziora solankowe, groty, komory, chodniki i wyrobiska między innymi z zabytkowym sprzętem górniczym z minionych epok. Obecnie malownicze wyrobiska kopalni są użytkowane do celów turystycznych, muzealnych i leczniczych. Kopalnię cechuje unikalny mikroklimat. Temperatura przez cały rok jest stała i waha się między 14-16 stopni Celsjusza. Warunki klimatyczne, panujące w kopalni sprzyjają leczeniu alergii i chorób układu oddechowego. Zaowocowało to powstaniem podziemnego uzdrowiska. Wieliczka jest miejscem, gdzie odbywały się wydarzenia, które wydawać by się mogło są nierealne do przeprowadzenia pod ziemią. Był już tam podziemny lot balonem, wpisany do Księgi Rekordów Guinnesa, skok na bungee w komorze Stanisława Staszica, a polski żeglarz Mateusz Kusznierewicz pływał na desce regatowej 104 m pod ziemią po jeziorze wypełnionym solanką. W 1978 r. Wieliczka została wpisana na Pierwszą Światową Listę Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Zarządzeniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w 1994 r. uznana za Pomnik Historii.
PlayPause
previous arrownext arrow
Slider
DODATKOWE INFORMACJE:
 • sugerowana godzina wyjazdu: 10:00
 • czas trwania wycieczki: 4 godzin
 • zwiedzanie w językach: angielski, niemiecki, włoski, francuski, hiszpański, rosyjski
 • cena za wycieczkę* dotyczy kosztu za jedną osobę i jest podana w polskich złotych
 • możliwość płatności w walucie obcej (€, £ , $) po aktualnym kursie NBP

W przypadku wyboru zwiedzania Wieliczki wyjeżdżając z Krakowa zabierzemy Cię z Hotelu lub innego wskazanego adresu . Pojedziemy do Wieliczki, gdzie dołączysz do grupy zwiedzających w wybranym języku na 3 godzinne zwiedzanie. Po zakończeniu zabierzemy Cię do Krakowa do Twojego Hotelu, lub innego wskazanego przez Ciebie miejsca.

CENA PLN
ZA OSOBĘ
1 OSOBA 2 OSOBY 3 OSOBY 4 OSOBY 5 OSÓB 6 OSÓB
1200 750 700 650 600 550
ŚRODEK
TRANSPORTU

*CENA ZAWIERA:

 • opiekę anglojęzycznego przewodnika w trakcie zwiedzania w Wieliczce.
 • bilety wstępu do Muzeum Soli w Wieliczce
 • przejazd samochodem wysokiej klasy z anglojęzycznym kierowcą
 • ubezpieczenie pasażerów
 • dla grup większych niż 6 osób usługa wyceniana jest indywidualnie
 • Cena nie zawiera podatku VAT