Book Now

Wycieczka do Warszawy

Wycieczka do Warszawy z Krakowa

Warszawa jest dynamicznie rozwijająca się stolicą Polski od 1591 roku, gdzie nowoczesne elementy architektury w gustowny sposób łączone są z zabytkowymi pomnikami historii miasta. Warszawa to jedno z niewielu miast Europy, gdzie rys historii odcisnął swoje piętno. Świadczą o tym fakty z historii miasta, które podnosiło się z gruzów, po II Wojnie Światowej, by rozkwitnąć jeszcze piękniej.

Dziś możemy podziwiać Stare Miasto, zniszczone w 95% w czasie działań wojennych, Trakt Królewski wiodący najbardziej reprezentacyjni ulicami stolicy tuż przy Belwederze i Łazienkach Królewskich (ze znajdującym się tam pomnikiem Fryderyka Chopina i Pałacem na Wodzie), aż do barokowego pałacu w Wilanowie, stanowiącego letnią rezydencję najznamienitszych rodów szlacheckich poczynając od jej fundatora króla Jana III Sobieskiego.

Warszawa oddaje hołd swym obrońcom i bohaterom. Pomnik Nieznanego Żołnierza to jedno z wielu miejsc przypominających historię narodu i miasta a zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego daje możliwość odtworzenia tych wydarzeń. Piętno historyczne na architekturze miasta odcisnęły również przemiany ustrojowe, które mają swoje symboliczne pomniki zajmujące centralne miejsce w mieście. Jest nim, kontrowersyjny, Pałac Kultury i Nauki, będący najbardziej rozpoznawalnym budynkiem stolicy, oraz Stadion Narodowy, będący jedną z aren EURO 2012, ukazujący nowoczesne oblicze miasta.

Warszawa to także tragiczna historia Żydów polskich, którzy w istotny sposób wpisali się w historię miasta, przedstawiona między innymi w filmie Romana Polańskiego „Pianista”. Świadectwo ich bohaterstwa i męczeństwa obrazują pamiątki i pozostałości byłego getta znajdujące się w Muzeum Żydów Polskich „Polin” w pobliżu pomnika Bohaterów Getta.

W 1980 roku postanowiono wpisać historyczne centrum Warszawy na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. Warszawa to jedno z wyjątkowych miejsc, które należy zachować dla przyszłych pokoleń. Pozwól, że pokażemy Ci nasze miasto, tak, by na zawsze pozostało w Twej pamięci.

PlayPause
previous arrownext arrow
Slider
DODATKOWE INFORMACJE:
  • sugerowana godzina wyjazdu: 07:00/8:00
  • czas trwania wycieczki: 12 godzin
  • zwiedzanie w językach: angielski, rosyjski, niemiecki, włoski, francuski, hiszpański
  • cena za wycieczkę* dotyczy kosztu za jedną osobę i jest podana w polskich złotych
  • możliwość płatności w walucie obcej (€, £, $) po aktualnym kursie NBP
CENA PLN
ZA OSOBĘ
1 OSOBA 2 OSOBY 3 OSOBY 4 OSOBY 5 OSÓB 6 OSÓB
3400 1700 1200 950 800 700
ŚRODEK
TRANSPORTU

*CENA ZAWIERA:

  • opiekę lokalnego anglojęzycznego przewodnika w trakcie zwiedzania do 4 godzin. Przewodnik w innym języku (dostępne zwiedzanie w języku francuskim, hiszpańskim, niemieckim, rosyjskim i włoskim) na życzenie Klienta za dodatkową opłatą
  • wodę dla pasażerów
  • dyspozycja samochodu wysokiej klasy z anglojęzycznym kierowcą w trakcie zwiedzania
  • dla grup większych niż 6 osób usługa wyceniana jest indywidualnie
  • Cena nie zawiera podatku VAT