Wycieczka do Wilczego Szańca
Wycieczka do Wilczego Szańca z Warszawy
W 1944 roku mieszkało tu ponad 2000 osób. Sam Hitler spędził w Wilczym Szańcu w sumie ponad 800 dni. 20 lipca 1944 roku Pułkownik hrabia Claus Schenk von Stauffenberg dokonuje tu nieudanego zamachu na Adolfa Hitlera. Hitler przeżył eksplozję i krwawo rozprawił się ze swoimi przeciwnikami.
Wilczy Szaniec to nie tylko bunkry – tu planowano zbrodnie przeciwko ludzkości.
Tutaj decydowano o budowie nowych obozów koncentracyjnych; wykorzystaniu jeńców w niemieckim przemyśle zbrojeniowym. Podejmowano zbrodnicze decyzje, dotyczące losów wielu narodów Europy.
Planowano powiększyć kompleks, jednak prace nigdy nie zostały ukończone z powodu gwałtownego postępu Armii Czerwonej podczas ofensywy bałtyckiej jesienią 1944 r. 25 stycznia 1945 r. Wilczy Szaniec został wysadzony w powietrze i opuszczony 48 godzin przed przybyciem wojsk radzieckich.
DODATKOWE INFORMACJE:
- sugerowana godzina wyjazdu: 8:00
- czas trwania wycieczki: 12 godzin
- zwiedzanie w językach: angielski, rosyjski, niemiecki
- cena za wycieczkę* dotyczy kosztu za jedną osobę i jest podana w polskich złotych
- możliwość płatności w walucie obcej (€, £, $) po aktualnym kursie NBP
CENA PLN ZA OSOBĘ |
1 OSOBA | 2 OSOBY | 3 OSOBY | 4 OSOBY | 5 OSÓB | 6 OSÓB |
2900 | 1500 | 1050 | 850 | 700 | 600 | |
ŚRODEK TRANSPORTU |
*CENA ZAWIERA:
- opiekę anglojęzycznego przewodnika w trakcie zwiedzania. Przewodnik w innym języku na życzenie klienta za dodatkową opłatą 250 PLN
- bilety wstępu do kompleksu i muzeum w Wilczym Szańcu
- przejazd samochodem wysokiej klasy z anglojęzycznym kierowcą
- wodę dla pasażerów
- WiFi na pokładzie samochodu
- ubezpieczenie pasażerów
- dla grup większych niż 6 osób usługa wyceniana jest indywidualnie
- Cena nie zawiera podatku VAT
Wycieczka do Krakowa z Warszawy
Kraków to jedno z najpiękniejszych polskich miast, z tradycją sięgającą ponad 1000 lat wstecz. Każdy, kto był chociaż raz w tym mieście, nie zapomni wrażenia, jakie zostawia tamtejszy klimat starych murów zamkowych, wzgórze na Wawelu z jaskinią smoka, rozciągające się tuż nad leniwie płynącą Wisłą, urokliwy rynek z przepięknym Kościołem Mariackim i mnóstwo zadbanej zieleni.
Wycieczka do Krakowa i Oświęcimia z Warszawy
Będąc w Krakowie nie sposób nie wybrać się do oddalonego o 70 kilometrów Oświęcimia gdzie mieści się Obóz koncentracyjny Auschwitz – Birkenau. Obóz wpisany został w 1979 roku na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, jako miejsce związane z holocaustem i masowym ludobójstwem. Założony jako obóz pracy stał się miejscem terroru i eksterminacji.
Wycieczka do Majdanka z Warszawy
Niemiecki obóz koncentracyjny w Lublinie, nazywany potocznie Majdankiem, powstał na mocy decyzji Heinricha Himmlera. Budowany od jesieni 1941 roku obóz nosił początkowo nazwę Kriegsgefangenenlager der Waffen SS Lublin – obóz dla jeńców wojennych, zaś w lutym 1943 roku został przemianowany na Konzentrationslager Lublin – obóz koncentracyjny. Majdanek funkcjonował od października 1941 roku do lipca 1944 roku. Początkowo osadzano tu jedynie mężczyzn, w tym od stycznia 1943 roku polskich więźniów politycznych.
Wycieczka do Treblinki z Warszawy
Obóz zagłady w Treblince został stworzony na rozkaz Reichsführera SS Heinricha Himmlera w 1942 roku. Jednak już od 1940 roku w północnej części Dystryktu Warszawskiego funkcjonował obóz karny dla ludności polskiej („Treblinka I”), który w roku 1941 został przekształcony w obóz pracy.
Wycieczka do Kazimierza Dolnego z Warszawy
Kazimierz Dolny jest jednym z najcenniejszych i najbardziej urokliwych miejsc w Polsce. Miejscowość ta znana jest ze swojego powiązania ze sztuką i artystami. Wielu malarzy ma tu swoje galerie, pracownie, odbywają się tu również plenery malarskie. Wyjątkowość Kazimierza opiera się głównie na bogactwie kulturowym, na tradycji malarskiej, literackiej i twórczej.