Wycieczka do Treblinki
Wycieczka do Treblinki z Warszawy
Podczas szesnastomiesięcznego istnienia obozu zamordowano w nim między 700 tys. a 900 tys. ludzkich istnień. Wszystkie ofiary uśmiercono między 23 lipca 1942 - a 19 sierpnia 1943 roku. Do tego momentu nastąpiła całkowita eksterminacja więźniów, a sam obóz został całkowicie zniszczony i opuszczony.
Obecnie na teren byłego obozu utworzono Muzeum Walki i Męczeństwa. Podczas zwiedzanie obozu w Treblince można zobaczyć wystawę poświęconą obozowi zagłady. Ofiary Treblinki upamiętnia pomnik wybudowany w 1964 r. przypominający Ścianę Płaczu z nazwami miejsc, z których pochodzili zamordowani w tym miejscu ludzie, otoczony symbolicznym cmentarzem z granitowych bloków.
DODATKOWE INFORMACJE:
- sugerowana godzina wyjazdu: 10:00
- czas trwania wycieczki: 5 godzin
- cena za wycieczkę* dotyczy kosztu za jedną osobę i jest podana w polskich złotych
- możliwość płatności w walucie obcej (€, £, $) po aktualnym kursie NBP
CENA PLN ZA OSOBĘ |
1 OSOBA | 2 OSOBY | 3 OSOBY | 4 OSOBY | 5 OSÓB | 6 OSÓB |
1500 | 800 | 600 | 500 | 400 | 350 | |
ŚRODEK TRANSPORTU |
*CENA ZAWIERA:
- bilety wstępu do obozu oraz Muzeum Walki I Męczeństwa
- przejazd samochodem wysokiej klasy z anglojęzycznym kierowcą
- wodę dla pasażerów
- WiFi na pokładzie samochodu
- ubezpieczenie pasażerów
- dla grup większych niż 6 osób usługa wyceniana jest indywidualnie
*CENA NIE ZAWIERA:
- usługi przewodnickiej – dodatkowy koszt 500 PLN. Możliwość zwiedzania w języku angielskim oraz hiszpańskim.
- podatku VAT
Wycieczka do Majdanka z Warszawy
Niemiecki obóz koncentracyjny w Lublinie, nazywany potocznie Majdankiem, powstał na mocy decyzji Heinricha Himmlera. Budowany od jesieni 1941 roku obóz nosił początkowo nazwę Kriegsgefangenenlager der Waffen SS Lublin – obóz dla jeńców wojennych, zaś w lutym 1943 roku został przemianowany na Konzentrationslager Lublin – obóz koncentracyjny. Majdanek funkcjonował od października 1941 roku do lipca 1944 roku. Początkowo osadzano tu jedynie mężczyzn, w tym od stycznia 1943 roku polskich więźniów politycznych.
Wycieczka do Krakowa z Warszawy
Kraków to jedno z najpiękniejszych polskich miast, z tradycją sięgającą ponad 1000 lat wstecz. Każdy, kto był chociaż raz w tym mieście, nie zapomni wrażenia, jakie zostawia tamtejszy klimat starych murów zamkowych, wzgórze na Wawelu z jaskinią smoka, rozciągające się tuż nad leniwie płynącą Wisłą, urokliwy rynek z przepięknym Kościołem Mariackim i mnóstwo zadbanej zieleni.
Wycieczka do Krakowa i Oświęcimia z Warszawy
Będąc w Krakowie nie sposób nie wybrać się do oddalonego o 70 kilometrów Oświęcimia gdzie mieści się Obóz koncentracyjny Auschwitz – Birkenau. Obóz wpisany został w 1979 roku na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, jako miejsce związane z holocaustem i masowym ludobójstwem. Założony jako obóz pracy stał się miejscem terroru i eksterminacji.
Wycieczka do Wilczego Szańca z Warszawy
W samym sercu Mazur na północy Polski znajdują się porośnięte lasem ruiny kwatery głównej Adolfa Hitlera. Budowana w latach 1940-44 w Gierłoży, przyciąga mrocznym klimatem oraz przestrogą zawartą w rozbitych budowlach. Hitler nadał jej nazwę „Wilczy Szaniec” w nawiązaniu do swojego pseudonimu „Her Wolf”, którym podpisywał artykuły pisane w latach dwudziestych.
Wycieczka do Łodzi z Warszawy
Łódź to niezwykłe miasto położone w centralnej Polsce zaledwie 90 minut jazdy od Warszawy przy skrzyżowaniu najważniejszych autostrad, a także największych magistral kolejowych. Pierwsze wzmianki o osadzie pochodzą już z XII wieku, jednak największy rozwój miał miejsce w XIX, kiedy gród stał się prawdziwą potęgą, do tego stopnia, by urosnąć do miana drugiej największej metropolii w Polsce, a także jednej z najbogatszych.
Wycieczka do Kazimierza Dolnego z Warszawy
Kazimierz Dolny jest jednym z najcenniejszych i najbardziej urokliwych miejsc w Polsce. Miejscowość ta znana jest ze swojego powiązania ze sztuką i artystami. Wielu malarzy ma tu swoje galerie, pracownie, odbywają się tu również plenery malarskie. Wyjątkowość Kazimierza opiera się głównie na bogactwie kulturowym, na tradycji malarskiej, literackiej i twórczej.