Book Now

Wycieczka do Krakowa i Wieliczki

Wycieczka do Krakowa i Wieliczki z Warszawy

Kraków to jedno z najpiękniejszych polskich miast, z tradycją sięgającą ponad 1000 lat wstecz. Każdy, kto był chociaż raz w tym mieście, nie zapomni wrażenia, jakie zostawia tamtejszy klimat starych murów zamkowych, wzgórze na Wawelu z jaskinią smoka, rozciągające się tuż nad leniwie płynącą Wisłą, urokliwy rynek z przepięknym Kościołem Mariackim i mnóstwo zadbanej zieleni.

Wawel to miejsce bardzo specyficzne, pozostające symbolem łączącym naród od pokoleń. Nie ma w Polsce drugiego tak charakterystycznego obiektu i chociaż stolicą od 400 lat jest Warszawa, w umysłach rodaków to właśnie Wawel jest symbolem władzy królewskiej i świadkiem kształtowania się polskości. Górujący nad miastem, spoglądający z wapiennego wzgórza, reprezentuje siłę i znaczenie kraju w czasach jego największej świetności. Zamek początkowo miał postać drewnianą, a jego kamienne mury zaczęto wznosić w XI wieku, rozpoczynając od Rotundy Najświętszej Marii Panny, czyli obecnej zamkowej kaplicy. Przez kilka stuleci kamienne mury zastępowały drewniane, a po pożarze w XV wieku przebudowano zamek na Wawelu całkowicie. Dziś można podziwiać jego baszty: Sandomierską, Senatorską, Złodziejską, Herbową i Wazów, Wieżę Sobieskiego, czy Kryptę Leonarda.

W Krakowie jest ponad 120 kościołów, a większość to obiekty zabytkowe, liczące setki lat. Poza Kościołem Mariackim na Rynku Głównym zachwycają XIV-wieczne budowle, Kościół Bożego Ciała, Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej i św. Małgorzaty, Katedra św. Wacława i św. Stanisława, szereg kościołów z XI wieku i tych starszych, już po przeniesieniu stolicy. Samo centrum miasta to oczywiście najważniejszy i największy plac, czyli Rynek Główny. To tutaj można podziwiać słynne Sukiennice, Kościół Mariacki, wieżę ratuszową, kościół św. Wojciecha i około 40 średniowiecznych kamienic. Na szczególną uwagę zasługują Sukiennice, które były pierwszym w historii miasta centrum handlowym. Nazwa pochodzi od kramów sukiennych, wybudowanych na polecenie Władysława Wstydliwego jako szereg kamiennych konstrukcji oddzielonych uliczkami. Dzisiejszą postać obiekt zyskał po odbudowie w XVI wieku, a ówczesny architekt nadał mu bardziej artystyczny wygląd, dodając arkadową attykę i maszkarony. Uzupełnieniem głównego placu Krakowa jest Mały Rynek z szeregiem zabytkowych budynków. Miasto otaczają jeszcze resztki murów obronnych, wśród których widnieje Barbakan. Jest tu również słynna Brama Floriańska oraz kilka zachowanych baszt.

Będąc w Krakowie, warto skorzystać z okazji, i wybrać się do oddalonej o 15 kilometrów Wieliczki, aby zobaczyć jedną z najchętniej wybieranych atrakcji turystycznych w Polsce - Kopalnię Soli. Jest to jedyny obiekt górniczy na świecie czynny bez przerwy od średniowiecza do chwili obecnej. Wielicka kopalnia liczy 9 poziomów, z których pierwszy sięga na głębokość 64 metrów, natomiast ostatni leży 327 metrów pod powierzchnią ziemi. Po pokonaniu ponad 800 schodów i zejściu na głębokość 135 metrów wkraczamy do niesamowitego świata wykonanego z soli. Do najbardziej znanych atrakcji należą: Kaplica św. Kingi z fantastycznymi rzeźbami wykonanymi z soli, jeziora solankowe, groty, komory, chodniki i wyrobiska między innymi z zabytkowym sprzętem górniczym z minionych epok. Obecnie malownicze wyrobiska kopalni są użytkowane do celów turystycznych, muzealnych i leczniczych. Kopalnię cechuje unikalny mikroklimat. Temperatura przez cały rok jest stała i waha się między 14-16 stopni Celsjusza. Warunki klimatyczne, panujące w kopalni sprzyjają leczeniu alergii i chorób układu oddechowego. Zaowocowało to powstaniem podziemnego uzdrowiska. Wieliczka jest miejscem, gdzie odbywały się wydarzenia, które wydawać by się mogły nierealne do przeprowadzenia pod ziemią. Był już tam podziemny lot balonem, wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa, skok na bungee w komorze Stanisława Staszica, a polski żeglarz Mateusz Kusznierewicz pływał na desce regatowej 104 m pod ziemią po jeziorze wypełnionym solanką. W 1978 r. Wieliczka została wpisana na Pierwszą Światową Listę Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Zarządzeniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w 1994 r. uznana za Pomnik Historii.

PlayPause
previous arrownext arrow
Slider
DODATKOWE INFORMACJE:
 • sugerowana godzina wyjazdu: 07:00
 • czas trwania wycieczki: 15 godzin
 • zwiedzanie w językach: angielski, niemiecki, włoski, francuski, hiszpański, rosyjski
 • cena za wycieczkę* dotyczy kosztu za jedną osobę i jest podana w polskich złotych
 • możliwość płatności w walucie obcej (€, £ , $) po aktualnym kursie NBP

W przypadku wyboru zwiedzania Krakowa oraz Wieliczki, wyjeżdżając z Warszawy, zabierzemy Cię z Hotelu lub innego wskazanego adresu o godzinie 7:00. Pojedziemy do Wieliczki, gdzie dołączysz do grupy zwiedzających w wybranym języku na 3 godzinne zwiedzanie. Po zakończeniu zabierzemy Cię do Krakowa, gdzie prywatny przewodnik przez 3 godziny pokaże Ci najpiękniejsze zakątki swojego miasta. Po pełnym wrażeń dniu zabierzemy Cię z powrotem do Warszawy.

CENA PLN
ZA OSOBĘ
1 OSOBA 2 OSOBY 3 OSOBY 4 OSOBY 5 OSÓB 6 OSÓB
Kraków & Wieliczka 3500 1900 1350 1100 900 800
ŚRODEK
TRANSPORTU

*CENA ZAWIERA:

 • opiekę anglojęzycznego przewodnika w trakcie zwiedzania w Krakowie i Wieliczce. Przewodnik w innym języku (dostępne zwiedzanie w języku francuskim, hiszpańskim, niemieckim, rosyjskim i włoskim) na życzenie Klienta, za dodatkową opłatą w wysokości +250 PLN za zwiedzanie w Krakowie
 • bilety wstępu do Kopalni Soli w Wieliczce
 • przejazd samochodem wysokiej klasy z anglojęzycznym kierowcą
 • wodę dla pasażerów
 • WiFi na pokładzie samochodu
 • ubezpieczenie pasażerów
 • dla grup większych niż 6 osób usługa wyceniana jest indywidualnie
 • Cena nie zawiera podatku VAT