Wycieczka do Krakowa i Wieliczki
Wycieczka do Krakowa i Wieliczki z Warszawy
W Krakowie jest ponad 120 kościołów, a większość to obiekty zabytkowe, liczące setki lat. Poza Kościołem Mariackim na Rynku Głównym zachwycają XIV-wieczne budowle, Kościół Bożego Ciała, Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej i św. Małgorzaty, Katedra św. Wacława i św. Stanisława, szereg kościołów z XI wieku i tych starszych, już po przeniesieniu stolicy. Samo centrum miasta to oczywiście najważniejszy i największy plac, czyli Rynek Główny. To tutaj można podziwiać słynne Sukiennice, Kościół Mariacki, wieżę ratuszową, kościół św. Wojciecha i około 40 średniowiecznych kamienic. Na szczególną uwagę zasługują Sukiennice, które były pierwszym w historii miasta centrum handlowym. Nazwa pochodzi od kramów sukiennych, wybudowanych na polecenie Władysława Wstydliwego jako szereg kamiennych konstrukcji oddzielonych uliczkami. Dzisiejszą postać obiekt zyskał po odbudowie w XVI wieku, a ówczesny architekt nadał mu bardziej artystyczny wygląd, dodając arkadową attykę i maszkarony. Uzupełnieniem głównego placu Krakowa jest Mały Rynek z szeregiem zabytkowych budynków. Miasto otaczają jeszcze resztki murów obronnych, wśród których widnieje Barbakan. Jest tu również słynna Brama Floriańska oraz kilka zachowanych baszt.
Będąc w Krakowie, warto skorzystać z okazji, i wybrać się do oddalonej o 15 kilometrów Wieliczki, aby zobaczyć jedną z najchętniej wybieranych atrakcji turystycznych w Polsce - Kopalnię Soli. Jest to jedyny obiekt górniczy na świecie czynny bez przerwy od średniowiecza do chwili obecnej. Wielicka kopalnia liczy 9 poziomów, z których pierwszy sięga na głębokość 64 metrów, natomiast ostatni leży 327 metrów pod powierzchnią ziemi. Po pokonaniu ponad 800 schodów i zejściu na głębokość 135 metrów wkraczamy do niesamowitego świata wykonanego z soli. Do najbardziej znanych atrakcji należą: Kaplica św. Kingi z fantastycznymi rzeźbami wykonanymi z soli, jeziora solankowe, groty, komory, chodniki i wyrobiska między innymi z zabytkowym sprzętem górniczym z minionych epok. Obecnie malownicze wyrobiska kopalni są użytkowane do celów turystycznych, muzealnych i leczniczych. Kopalnię cechuje unikalny mikroklimat. Temperatura przez cały rok jest stała i waha się między 14-16 stopni Celsjusza. Warunki klimatyczne, panujące w kopalni sprzyjają leczeniu alergii i chorób układu oddechowego. Zaowocowało to powstaniem podziemnego uzdrowiska. Wieliczka jest miejscem, gdzie odbywały się wydarzenia, które wydawać by się mogły nierealne do przeprowadzenia pod ziemią. Był już tam podziemny lot balonem, wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa, skok na bungee w komorze Stanisława Staszica, a polski żeglarz Mateusz Kusznierewicz pływał na desce regatowej 104 m pod ziemią po jeziorze wypełnionym solanką. W 1978 r. Wieliczka została wpisana na Pierwszą Światową Listę Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Zarządzeniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w 1994 r. uznana za Pomnik Historii.
DODATKOWE INFORMACJE:
- sugerowana godzina wyjazdu: 07:00
- czas trwania wycieczki: 15 godzin
- zwiedzanie w językach: angielski, niemiecki, włoski, francuski, hiszpański, rosyjski
- cena za wycieczkę* dotyczy kosztu za jedną osobę i jest podana w polskich złotych
- możliwość płatności w walucie obcej (€, £ , $) po aktualnym kursie NBP
W przypadku wyboru zwiedzania Krakowa oraz Wieliczki, wyjeżdżając z Warszawy, zabierzemy Cię z Hotelu lub innego wskazanego adresu o godzinie 7:00. Pojedziemy do Wieliczki, gdzie dołączysz do grupy zwiedzających w wybranym języku na 3 godzinne zwiedzanie. Po zakończeniu zabierzemy Cię do Krakowa, gdzie prywatny przewodnik przez 3 godziny pokaże Ci najpiękniejsze zakątki swojego miasta. Po pełnym wrażeń dniu zabierzemy Cię z powrotem do Warszawy.
CENA PLN ZA OSOBĘ |
1 OSOBA | 2 OSOBY | 3 OSOBY | 4 OSOBY | 5 OSÓB | 6 OSÓB |
Kraków & Wieliczka | 3500 | 1900 | 1350 | 1100 | 900 | 800 |
ŚRODEK TRANSPORTU |
*CENA ZAWIERA:
- opiekę anglojęzycznego przewodnika w trakcie zwiedzania w Krakowie i Wieliczce. Przewodnik w innym języku (dostępne zwiedzanie w języku francuskim, hiszpańskim, niemieckim, rosyjskim i włoskim) na życzenie Klienta, za dodatkową opłatą w wysokości +250 PLN za zwiedzanie w Krakowie
- bilety wstępu do Kopalni Soli w Wieliczce
- przejazd samochodem wysokiej klasy z anglojęzycznym kierowcą
- wodę dla pasażerów
- WiFi na pokładzie samochodu
- ubezpieczenie pasażerów
- dla grup większych niż 6 osób usługa wyceniana jest indywidualnie
- Cena nie zawiera podatku VAT
Wycieczka do Krakowa z Warszawy
Kraków to jedno z najpiękniejszych polskich miast, z tradycją sięgającą ponad 1000 lat wstecz. Każdy, kto był chociaż raz w tym mieście, nie zapomni wrażenia, jakie zostawia tamtejszy klimat starych murów zamkowych, wzgórze na Wawelu z jaskinią smoka, rozciągające się tuż nad leniwie płynącą Wisłą, urokliwy rynek z przepięknym Kościołem Mariackim i mnóstwo zadbanej zieleni.
Wycieczka do Krakowa i Oświęcimia z Warszawy
Będąc w Krakowie nie sposób nie wybrać się do oddalonego o 70 kilometrów Oświęcimia gdzie mieści się Obóz koncentracyjny Auschwitz – Birkenau. Obóz wpisany został w 1979 roku na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, jako miejsce związane z holocaustem i masowym ludobójstwem. Założony jako obóz pracy stał się miejscem terroru i eksterminacji.
Wycieczka do Treblinki z Warszawy
Obóz zagłady w Treblince został stworzony na rozkaz Reichsführera SS Heinricha Himmlera w 1942 roku. Jednak już od 1940 roku w północnej części Dystryktu Warszawskiego funkcjonował obóz karny dla ludności polskiej („Treblinka I”), który w roku 1941 został przekształcony w obóz pracy.
Wycieczka do Majdanka z Warszawy
Niemiecki obóz koncentracyjny w Lublinie, nazywany potocznie Majdankiem, powstał na mocy decyzji Heinricha Himmlera. Budowany od jesieni 1941 roku obóz nosił początkowo nazwę Kriegsgefangenenlager der Waffen SS Lublin – obóz dla jeńców wojennych, zaś w lutym 1943 roku został przemianowany na Konzentrationslager Lublin – obóz koncentracyjny. Majdanek funkcjonował od października 1941 roku do lipca 1944 roku. Początkowo osadzano tu jedynie mężczyzn, w tym od stycznia 1943 roku polskich więźniów politycznych.
Wycieczka do Wilczego Szańca z Warszawy
W samym sercu Mazur na północy Polski znajdują się porośnięte lasem ruiny kwatery głównej Adolfa Hitlera. Budowana w latach 1940-44 w Gierłoży, przyciąga mrocznym klimatem oraz przestrogą zawartą w rozbitych budowlach. Hitler nadał jej nazwę „Wilczy Szaniec” w nawiązaniu do swojego pseudonimu „Her Wolf”, którym podpisywał artykuły pisane w latach dwudziestych.
Wycieczka do Wrocławia z Warszawy
Wrocław to historyczna stolica Śląska, jedno z największych i najstarszych miast w Polsce, położone po obu stronach środkowej Odry, na Nizinie Śląskiej. Przed II wojną światową w mieście istniały 303 mosty, obecnie pozostało ich około 220. W pierwszych latach powojennych w ramach hasła "cała Polska odbudowuje stolicę" stał się - jak pozostałe miasta ziem odzyskanych - miejscem rabunku organizowanego przez państwo.
Wycieczka do Torunia z Warszawy
Toruń, w przeciwieństwie do Warszawy, Gdańska czy innych historycznych miast, nie doznał zniszczeń w czasie II wojny światowej i dlatego jego światowej rangi dziedzictwo jest autentyczne. Miasto ma do zaoferowania wiele walorów historycznych, artystycznych i architektonicznych, uznanych za wysokiej klasy wartość historyczną.
Wycieczka do Kazimierza Dolnego z Warszawy
Kazimierz Dolny jest jednym z najcenniejszych i najbardziej urokliwych miejsc w Polsce. Miejscowość ta znana jest ze swojego powiązania ze sztuką i artystami. Wielu malarzy ma tu swoje galerie, pracownie, odbywają się tu również plenery malarskie. Wyjątkowość Kazimierza opiera się głównie na bogactwie kulturowym, na tradycji malarskiej, literackiej i twórczej.