Book Now

Wycieczka do Gdańska

Wycieczka do Gdańska z Warszawy

Ponad 1000-letni Gdańsk uchodzi za światową „Stolicę Bursztynu” i najbogatsze w zabytki miasto „Bałtyckiej Europy”. Większość obiektów zabytkowych skupionych jest przy najbardziej reprezentacyjnym trakcie Głównego Miasta czyli Drodze Królewskiej.

Trakt zdobią urokliwe, odrestaurowane kamieniczki, których pierwowzory wywodzą się w większości z XVI i XVII wieku. Nad zabudową ulicy góruje gotycki Ratusz Głównego Miasta, najokazalsza i najcenniejsza budowla świecka dawnego Gdańska. Sercem miasta - jest Długi Targ - z Fontanną Neptuna pochodzącą z 1633 roku. Spacerując w kierunku Motławy ulicą Długą, napotkamy Zieloną Bramę a za nią Długie Pobrzeże z sylwetką Żurawia - najstarszego zachowanego dźwigu portowego w Europie. Kierując się ulicą Mariacką wzdłuż sklepików z bursztynem, odnajdziemy Bazylikę Mariacką – jeden z największy ceglanych kościołów na świecie, zwany koroną Gdańska. Z wysokiej na ponad 70 metrów wieży kościoła można podziwiać panoramę miasta. Stąd warto skierować się do Kaplicy Królewskiej, jedynej barokowej świątyni na Głównym Mieście, a następnie na ulicę Korzenną, by zobaczyć Ratusz Staromiejski. Zwiedzając Gdańsk nie można pominąć miejsca, w którym rozpoczęły się przemiany ustrojowe w Polsce - Stoczni Gdańskiej ze słynnymi dźwigami portowymi.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zwiedzających, możemy dodatkowo zaproponować odwiedzenie pozostałych miast Trójmiasta: Gdyni lub Sopotu.

Sąsiadujący z Gdańskiem Sopot jest kurortem, a jego główny deptak stanowi reprezentacyjna ulica Bohaterów Monte Cassino, potocznie zwana „Monciakiem”. Na jej końcu znajduje się najdłuższe drewniane molo w Europie (512 metrów).
Trzecim z miast, wchodzących w skład Trójmiasta, jest Gdynia, gdzie można podziwiać w porcie okręty "Błyskawica" i fregata "Dar Pomorza", które przypominają o bogatej historii polskiego przemysłu stoczniowego marynarki wojennej.

Te i inne niezapomniane miejsca wskaże Ci nasz przewodnik.

PlayPause
previous arrownext arrow
Slider
DODATKOWE INFORMACJE:
 • sugerowana godzina wyjazdu: 7:00
 • czas trwania wycieczki: 14 godzin
 • zwiedzanie w językach: angielski, rosyjski i niemiecki
 • cena za wycieczkę* dotyczy kosztu za jedną osobę i jest podana w polskich złotych
 • możliwość płatności w walucie obcej (€, £, $) po aktualnym kursie NBP
CENA PLN
ZA OSOBĘ
1 OSOBA 2 OSOBY 3 OSOBY 4 OSOBY 5 OSÓB 6 OSÓB
3600 1900 1350 1100 900 800
ŚRODEK
TRANSPORTU

*CENA ZAWIERA:

 • opiekę przewodnika w języku angielskim w Gdańsku do 3 godzin. Przewodnik w innym języku (dostępne zwiedzanie w języku niemieckim i rosyjskim) na życzenie Klienta, za dodatkową opłatą w wysokości 250 PLN
 • przejazd samochodem wysokiej klasy z anglojęzycznym kierowcą, wodę dla pasażerów
 • WiFi na pokładzie samochodu
 • ubezpieczenie pasażerów z anglojęzycznym kierowcą
 • dla grup większych niż 6 osób usługa wyceniana jest indywidualnie
 • Cena nie zawiera podatku VAT